Ranný rituál

Každé ráno ma Kamilka niečím prekvapí. Raz nechce ísť na záchod, inokedy si nechce vyčistiť zuby, umyť ruky, obliekať sa a tento kolotoč sa opakuje každé ráno. Keďže nás tento rok čaká zápis do škôlky, vymyslela som pre ňu spôsob, ako ju pripraviť na pravidelný režim, ktorý sa bude pravidelne opakovať, kým sa ho nenaučí sama od seba dodržiavať v kľude a v pohode bez zbytočných stresov. Nazvala som to ranný rituál.

Čo k tomu budeme potrebovať?

  • laminovačku
  • laminovacie fólie formátu A5
  • rezačku
  • nožnice
  • obrázky činností (ísť na toaletu, umyť si ruky, umyť si tvár, natrieť sa krémom, obliecť sa, učesať sa, naraňajkovať sa, umyť si zuby, ustlať si posteľ, byť hotový)
  • dierkovačku

Akú techniku na to použijeme?

vystrihovanie, laminovanie

Takto sa to podarí

Obrázky vystrihneme nožnicami a naskladáme ich do laminovacích fólií. Do formáte A5 mi vošli 2 obrázky. Zalaminujeme a zatavenú fóliu rezačkou rozrežeme na dva kusy. Dierkovačkou vyderavíme, zoradíme podľa poradia činností a zavesíme na klinec. Hotovo.

Výsledné dielo

Náročnosť

nenáročné

Výsledok

Ráno po prebudení som poslala Kamilku pre prvú kartičku. S nadšením pricupitala s prvým obrázkom a urobila presne to, čo na ňom bolo nakreslené – išla sa vycikať. Takto sme prešli všetkých 10 obrázkov s nadšením, bez prosíkania sa, bez nervov a stresu. Hravo, v pohode. Hotové úlohy som si zakladala a po splnení všetkých 10 som ich opäť zavesila na háčik na zajtra. Funguje to… otázka je, ako dlho 🙂