Maľovanie na textil

Kamilka rada tvorí. Čokoľvek… Z papiera, plastelíny, prírodných materiálov, ale predovšetkým rada maľuje. Keď som v programe obchodného centra VIVO Hostivař videla, že vo výtvarných dielničkách majú dnes v pláne maľovanie na textil, chopila som sa príležitosti a vybrali sme sa do Hostivaře.

Čo k tomu budeme potrebovať?

  • biele tričko
  • výkres
  • rezačku
  • ceruzku
  • paletu s farbami na textil
  • hubku na riad
  • koliesko polystyrénu

Akú techniku na to použijeme?

rezanie, maľovanie

Takto sa to podarí

Najprv sa ceruzkou nakreslila šablóna, s ktorou som Kamilke pomohla. Potom sme ju a pomocou rezačky spolu vystrihli a vyrezali. Mali sme slniečko a kvietok. Na polystyrén sme ceruzkou namaľovali srdiečko a pomocou rezačky sme ho vyrezali. Následne sa hubka na riad namočila do farby na textil, a ťapkala sa cez šablónu na tričko. Aby farba nepresiakla na opačnú stranu trička, je dobré podložiť ho kartónom. Farba sa namazala aj na polystyrénové srdiečko a to sa odtlačilo na tričko ako pečiatka. Výsledkom bolo krásne farebné, vlastnoručne vyrobené tričko. Koordinátorka nám ho vysušila a ešte nás čaká doma vyvrátiť ho naruby a prežehliť, aby sa farba z trička nevyprala.

Výsledné dielo

Náročnosť vzhľadom k veku – 2 roky

rezanie pre 2 ročné dieťa náročné, maľovanie a obtláčanie nenáročné

 

Kamilka si to naozaj užila a celé to bolo veľmi príjemné i dobre zvládnuté. Už sa tešíme na ďalšiu zaujímavú tému. 


Dielničky usporiadalo obchodné centrum VIVO Hostivař na 1. poschodí v detskom kútiku o 16:00 h. Účasti predchádzala registrácia, ktorú som urobila cez email deň dopredu.

Informácie o dopravnej dostupnosti, mape, parkovaní, otváracích hodinách a iných dôležitých údajoch nájdete na sesterskom blogu v článku Výtvarné dielničky – maľovanie na textil.